Blog

Jak przygotować dziecko do żłobka? Proces adaptacji

Dziecko to mały człowieczek, który odczuwa całą gamę różnych emocji. Zmiany zachodzące w życiu maluszka często wywołują stres, a co za tym idzie rozdrażnienie, smutek, czy nawet gniew. Prawdziwym wyzwaniem może być np. rozpoczęcie przygody w żłobku. Co więc zrobić, że adaptacja do nowego miejsca przebiegała lepiej? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Czy zajęcia z języka angielskiego w żłobku mają sens?

Nie ma wątpliwości, że znajomość języków obcych, szczególnie języka angielskiego, to jedna z najważniejszych umiejętności potrzebnych w dzisiejszym świecie. Jednak czy warto, by dziecko poznawało nowe słówka już w żłobku? I jakie korzyści to daje?

Czytaj dalej

Kilka najbardziej rozwojowych zajęć dodatkowych w żłobkach

Zabawa to nie tylko miłe spędzanie czasu, ale również świetny sposób na zdobycie nowych umiejętności, poznawanie świata i tworzenie pierwszych relacji z rówieśnikami. Dobrym miejscem na prowadzenie rozwijających aktywności jest żłobek. Jakie zajęcia rozwojowe warto wykorzystać?

Czytaj dalej

Wartość i znaczenie zajęć sensorycznych dla dzieci w wieku żłobkowym

Rozwój dziecka to proces ciągły, który wymaga czasu i wsparcia. Miejscem, w którym maluch może nauczyć się wielu nowych rzeczy, jest żłobek. To w nim wykorzystywane są nowoczesne metody, takie jak m.in. zabawy sensoryczne. Czym one są? I jakie dają korzyści? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej

Na co zwrócić uwagę, wybierając żłobek?

Żłobek to pierwsza wielka przygoda naszego dziecka. Aby jednak maluch dobrze czuł się w nowym miejscu, konieczne jest wybranie profesjonalnej, przyjaznej placówki. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze żłobka? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czytaj dalej
stopka tło
Instytucja dofinansowana z programu MALUCH+. Program Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "MALUCH+" na rzecz rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.